sklep@maxsuple.pl 666 528 558
Muzyka do ćwiczeń

Muzyka do ćwiczeń – najlepszy motywator!

Muzyka do ćwiczeń – najlepszy motywator!

Świat bez muzyki byłby smutny i pozbawiony jakiejkolwiek radości. Muzyka kojarzy nam się nie tylko z najlepszymi imprezami, ale także z momentami w naszym życiu, które mają ogromne znaczenie sentymentalne. A gdyby tak przemienić swoje ulubione utwory w prywatnego trenera, który skutecznie motywowałby nas do ćwiczeń? Czy muzyka do ćwiczeń może być Twoją przedtreningówką ? To możliwe!

 

Wyjdź poza ulubiony gatunek muzyczny

Gust muzyczny jest sprawą wysoce indywidualną. Jedna piosenka może się komuś wydawać kiczowata, natomiast dla kogoś innego będzie prawdziwym dziełem sztuki. Upieranie się przy tym, że to właśnie nasz gust jest najlepszy na świecie, nie ma żadnego sensu, ponieważ tak naprawdę nie ma złej muzyki. Mogą znaleźć się istne buble w ramach jednego gatunku, jednak nawet disco polo jest dobre, jeśli jest porządnie wykonane. I właśnie na to zwróć uwagę tworząc swoją playlistę do ćwiczeń. Nie skupiaj się tylko na tym, że na co dzień słuchasz rocka, więc „nie wypada” Ci mieć na liście ostrego techno. Wybierz takie kawałki, które pobudzają Twoje ciało, powodują uśmiech na twarzy, pozwalają oderwać się od rzeczywistości. Daj szansę piosenkom spoza Twojego ulubionego gatunku, ponieważ i tam istnieją prawdziwe muzyczne perełki.

Dobierz muzykę do poszczególnych ćwiczeń

Większość ćwiczeń trzeba wykonywać w określonym tempie. Rozciągamy się powoli, skaczemy szybko. Warto więc tak dobrać konkretne piosenki, by wręcz wyznaczały nam rytm treningu. Zacznij od wolnych, ale motywujących piosenek, najlepiej Twojego ulubionego zespołu. Dzięki temu już podczas rozgrzewki naładujesz się dodatkowymi endorfinami, które tylko ułatwią wykonywanie kolejnych ćwiczeń. W kulminacyjnym punkcie treningu słuchaj żywej, rytmicznej muzyki. Dzięki której będziesz mógł nie tylko kontrolować tempo, ale również pozwoli Ci przenieść się do „innego świata”. Zapomnisz wtedy o zmęczeniu i bólu, oderwiesz się od negatywnego myślenia i zyskasz cenne minuty na dokończenie treningu. Na sam koniec lepiej posłuchać czegoś, co uspokoi Twoje zmysły, przywróci prawidłowy rytm serca i da ukojenie. Sprawdzi się tu muzyka klasyczna, relaksacyjna lub nawet romantyczne piosenki pop. Oczywiście wymienione wyżej porady to tylko sugestie. Ponieważ każdy może inaczej reagować na dany typ muzyki, więc eksperymentuj, nawet z kawałkami, które wydają Ci się totalnie wstydliwe.

 

Muzyka do ćwiczeń klasyczne przykłady

Istnieją takie piosenki, które sprawiają wrażenie, że zostały wręcz stworzone po to, by pomagać w trakcie treningu. Jedną z nich jest wszystkim dobrze znane Survivor – Eye of the Tiger.

W internecie znajdziesz mnóstwo gotowych playlist i składanek. Warto się im przyjrzeć, gdyż może właśnie tam czeka na Ciebie piosenka, przy której pobijesz swoje dotychczasowe rekordy.

Zobacz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *