sklep@maxsuple.pl 666 528 558
Ronnie Coleman

Ronnie Coleman – jeden z największych kulturystów wszechczasów

Ronnie Coleman – jeden z największych kulturystów wszechczasów

Ronnie Coleman Dean urodził się 13 maja 1964 roku w Luizjanie. Aktualnie jest emerytowanym amerykańskim kulturystą profesjonalnym, jednak jego dokonania zostaną w pamięci na długo. Zdobył tytułu Mr Olympia, którego bronił przez 8 lat z rzędu i jest uważany za jednego z największych kulturystów wszechczasów. Oprócz sukcesów na Mr Olympia osiągnął dodatkowo najlepszy wynik w zawodach IFBB, zdobywając aż 26 tytułów czyli o 4 więcej niż sławny Vince Taylor.

 

Ronnie Coleman : nic nie zapowiadało sukcesu

Coleman urodził się w małej miejscowości Bastrop w stanie Luizjana. Ukończył z wyróżnieniem Grambling State University w 1984 roku na kierunku rachunkowości. Reprezentował barwy uczelni w drużynie footballu amerykańskiego. Po ukończeniu studiów został policjantem w Arlington w Teksasie, gdzie służył jako oficer od 1989 r. do 2000 r., a następnie został oficerem rezerwy do 2003 roku.

Kolega z pracy Colemana – Gustavo Arlotta zaproponował mu, by razem zaczęli chodzić na siłownie prowadzoną przez amatorskiego kulturystę Briana Dobsona. Dobson zaoferował Colemanowi bezpłatne członkostwo na siłownię do końca życia w zamian za to, że pozwoli się trenować do zbliżającego się konkursu Mister Texasu. Na zawodach Coleman zdobył pierwsze miejsce zarówno w wadze ciężkiej, jak i ogólnych kategoriach. Pokonał nawet samego Dobsona – swojego nauczyciela. Coleman pierwsze profesjonalne zawody wygrał w 1995 roku na Canada Pro Cup. W następnym roku wygrał konkurs ponownie, a rok później zajął pierwsze miejsce w Russian Grand Prix. Upragniony tytuł Mr Olympia uzyskał w 1998 roku.

Ronnie Coleman : szybki rozwój kariery

Sukces Colemana jako zawodowego kulturysty pozwolił mu na otwarcie skrzydeł i zrobienie tego, o czym marzył przez całe życie – podróżowania. Zwiedził większość świata, występował w takich miejscach jak Brazylia, Austria, Chiny i Australia. Swoim zachowaniem zachęcał innych do aktywnego życia. Nakręcił trzy filmy szkoleniowe: The Unbelievable, The Cost of Redemption i On the Road. W tych filmach daje różnorodne wskazówki dla bardziej doświadczonych kulturystów – zarówno takie dotyczące prawidłowych ćwiczeń, jak i diety oraz uczciwego wygrywania.

Od początku istnienia, czyli od 1991 wpierał organizację Inter City Games, której współzałożycielem był Arnold Schwarzenegger. W 2001 roku uzyskał odznaczenie od gubernatora Teksasu Ricka Perrego za wybitne osiągnięcia w kulturystyce oraz promowanie sprawności fizycznej.

 

Ronnie Coleman : koniec występów to nie koniec ze sportem

Ronnie przeszedł na sportową emeryturę w 2006 roku. Przez 16 lat pokonywał najlepszych i swoją postawą dawał przykład przyszłym pokoleniom kulturystów. Osiągnął perfekcyjną sylwetkę i dla wielu stał się wzorem do naśladowania. Posiada własną serię odżywek i suplementów dla kulturystów i innych sportowców – Ronnie Coleman Signature Series.

Zobacz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *