sklep@maxsuple.pl 666 528 558
efekty 6 weidera

Aerobiczna 6 Weidera – wszystko co powinieneś wiedzieć o A6W

Efekty 6 weidera

Efekty 6 weidera trzeba pamiętać że to ćwiczenie jest na wzmocnienie i budowę naszych mięśni jednak żeby móc zobaczyć postępy naszej pracy otłuszczenie ciała nie powinno przekraczać 10% całkowitej masy ciała. Jak sama nazwa wskazuje, to 6 ćwiczeń, które z powodzeniem może wykonać każdy z Was. Największą zaletą treningu Weidera jest to, że jest niezwykle skuteczny, a pierwsze efekty są widoczne już po pierwszym tygodniu ćwiczeń. Sprawdźcie co powinniście wiedzieć o A6W zanim przystąpicie do ćwiczeń.

Efekty 6 weidera :ile czasu i kiedy ćwiczyć 

To, ile serii powinno się zrobić, zależy od stanu Waszego zdrowia, zaawansowania i możliwości. Kiedy nabierzecie kondycji, warto zwiększyć liczbę serii. Z tym jednak nie trzeba przesadzać. Jako, że A6W nie jest męczącym treningiem, można go wykonywać praktycznie bez przerwy. Przyjmuje się jednak, że optymalny czas wykonywania tych ćwiczeń to od 30 do 40 minut. Po każdej serii należy też zrobić krótką przerwę – około 30 sekund.

Wystarczy jeśli będziecie codziennie ćwiczyć po 40 minut, a Wasze brzuchy będą wyglądały doskonale. Zawsze można pomóc sobie odpowiednim harmonogramem. A kiedy zbyt szybko znajdziecie się na ostatnim poziomie, zawsze możecie zwiększyć tempo wykonywania ćwiczeń.

Jaka jest najodpowiedniejsza pora na trening A6W? Nie ma tutaj żadnej zasady, ćwiczenia można wykonywać zarówno o poranku, jak i w nocy. Warto jednak ustalić jedną godzinę i pamiętać o tym, że nie powinno się ćwiczyć zaraz po posiłku. Silnie pracujące mięśnie brzucha mogą uciskać na wypełniony żołądek i jelita, utrudniając tym samym trawienie oraz wywołując nudności.

 

Dobry początek 6 Weidera – nie warto przesadzać z ilością serii

Ćwiczenia, a właściwie ilość serii, powinno się odpowiednio dawkować. Oznacza to, że na początku nie warto wykonywać całego treningu. Nasze ciało musi się przyzwyczaić do ćwiczeń. W innym przypadku jesteśmy narażeni na zakwasy. Pamiętajcie o tym, że wykonując trening Weider’a, każdego dnia wzmacniacie swoją kondycję i mięśnie. Jeśli kilka serii pierwszego dnia będą dla Was zbyt trudne do wykonania, na pewno bez trudu poradzicie sobie z nimi w przyszłości. I to szybciej niż myślicie!

Pamiętajcie również o odpoczynku. Wspominaliśmy o tym, że nie ma nic dobrego w przetrenowaniu. To przynosi efekt odwrotny od założonego. Tak samo ważne jak umiar z seriami są odpowiednie przerwy. Jeżeli podczas treningu poczujecie, że Wasze mięśnie są przemęczone i obolałe, warto zrobić przerwę nawet na kilka dni. Dajcie czas mięśniom i organizmowi na regenerację.

Areobiczna 6 Weidera to nie koniec

Stosując się do powyższych rad na pewno osiągniecie szybko zamierzone efekty. Ważna jest poprawna technika i odpowiednie przerwy pomiędzy ćwiczeniami. Ale to jednak nie wszystko! Podobnie jak w przypadku każdego innego treningu, również A6W wymaga odpowiedniej diety, suplementów i samozaparcia.

 

Trening Weidera nie jest jednak kompleksowym zestawem treningowym. Dzięki A6W rozwiniecie jedynie płaskie mięśnie brzucha. W konsekwencji spalicie trochę zbędnych kilogramów i sprawicie, że brzuch stanie się twardszy i bardziej napięty. Warto więc urozmaicić trening o inne ćwiczenia, takie jak na przykład ABS 2, które dodatkowo pomogą Wam rozbudować „kaloryfer”.

Zobacz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *